Bruszczewo

 
   
     
 

Newsy

 
 
 

 

19 listopada 2008

Miniony, ostatni sezon badań w Bruszczewie w artykule 'Brama do epoki brązu...' na stronach serwisu Nauka w Polsce.

http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&

_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=stronaGlowna&dep=328405&data=&lang=PL

&_CheckSum=553313139

20 listopada 2007

W dniu 13 listopada 2007 roku w Bruszczewie (przy "wigwamie") uroczyście odsłonięto tablice informacyjne, poświęcone wynikom badań wykopaliskowych na wczesnobrązowej osadzie obronnej zlokalizowanej w tej miejscowości. Projekt artystyczny tablic został przygotowany przez Andreasa Linka, plastyka z Uniwersytetu w Kilonii. Treść merytoryczna jest dziełem pracowników Instytutów Prahistorii z Kilonii i Poznania, koordynowanych przez dr Juttę Kneisel. Powstanie tablic było możliwe dzięki staraniom Władz Miasta Śmigiel i Śmigielskiego Towarzystwa Kulturalnego. Uroczystego odsłonięcia trzech tablic, które stanęły w centrum wioski dokonali wspólnie: prof. Janusz Czebreszuk, Edward Strzymiński - wicestarosta kościański, burmistrz Wiktor Snela oraz Witold Omieczyński - prezes Śmigielskiego Towarzystwa Kulturalnego.

25 sierpnia 2007

28 sierpnia (wtorek) zapraszamy na Dzień Otwarty na wykopaliskach w Bruszczewie. O godz. 11 30 pod Urząd Miasta w Śmiglu podstawiony zostanie autobus, który za darmo dowiezie wszystkich zainteresowanych na stanowisko. Serdzecznie zapraszamy!

11 sierpnia 2007

Już wrótce ogłosimy termin tegorocznego Dnia Otwartego na wykopaliskach w Bruszczewie. W tym sezonie zobaczyć będzie można przekop przez fosę z wczesnej epoki brązu, relikty bramy oraz pierwsze w całości rozkopane domostwo w części torfowej stanowiska.